kyseliny

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #151111 Odpovědět

    Vitic
    Host

    tak jsem to dneska poměřil a celkem mě to překvapilo, potom co jsem tady četl jsem čekal o dost jiné výsledky:

    MT – 21°NM; 8,1g/l mošt; 5,9g/l mladé víno

    MP rosé – 18,5; 8,2g/l mošt; 6,2g/l mladé víno

    Sg – 23°NM; 10g/l mošt

    Vz – 21°NM; 8,5g/l mošt

    ten sávoš má sice trošku víc, ale jestli po dokvašení bude tak 7,5g/l s malým zbytkem cukru, mohlo by to být pěkné, co myslíte?

    #151113 Odpovědět

    cechura09
    Host

    Proti proběhnuté diskuzi jsou akorát.Sávoš může ležet o rok, o dva dýl. Mladá vína máte stále na kvasnicích ?

    #151116 Odpovědět

    Karel
    Host

    Jasně, není kam pospíchat. Navíc letos každý týden kvasnice rozmíchávám. Uvidíme jestli to vyšší kyselinky srazí. Z hrubých kalů budu stahovat začátkem listopadu. před tím tam dám ještě bentonit, dokud je ve sklepě trošku tepleji.

    #151118 Odpovědět

    Vitic
    Host

    Dokvasilo asi před 10ti dny, takže ještě je dost zakalené a leží na jemných kvasnicích (mošt jsem odkalil 20h sedimentací). Vůně je fantastická, jen mě trošku překvapila chuť. Podle měření mají (Mt a MP) cca 6g/l ale pocitově jsou hodně kyselé – způsobuje to ještě CO2 z kvašení a postupně to vyprchá?

    #151119 Odpovědět

    Anonymen
    Host

    tak to já jsem na tom řekl bych trošku naopak – také jsem odkaloval mošt sedimentací+přidával umělé kvasinky. zastavoval jsem v kvasu – chuť je fantastická – výborný poměr alkohol, cukr, kyselinky – vyrovnané víno – i po laboratoři vyšli pěkné výsledky, ale zase mne trochu zklamala vůně – ve víně není žádná cizí vůně, ale mrzí mne, že vůně není tolik intenzivní – nevím – snad po ležení ještě vystoupí ? přemýšlím, zda jemné kvasinky také trošku promíchat – zda by pomohlo?

    #151120 Odpovědět

    Karel
    Host

    Tak co bysme vlastně chtěli? Hotová vína?

    Teď po dokvašení ta výrazná kyselina a absence vůně (pokud to není zabité sírou po zastavení kvašení…) je docela normální.

    Červené Vavřinec a Rulanda se perfektně odbourala a natažená z hladiny jsou už docela čistá. Mají i velmi slušnou barvu na tuto dobu. Hlavně ten Vavřinec – když jsme ho mleli, tak tam byly i docela světlé bobulky. To jsem se o barvu lehce bál.

    Bílá – Šardone kyselina se srovnala a po dokvašení začíná typicky vonět. Savoš a Pálava – tak z nich ty kyselinky ještě trošku trčí, ale mnohem méně než před týdnem. Pálava letos sice je jenom v kabinetu, ale vypadá to na velmi slušné a zejímavé pití. A jejich vůně se už pomalu probíjí vůní kvasnic.

    Myslím si, že to chce čas, nemastit do toho ta chemická svinstva (tedy s výjimkou nutných čeřidel, s tím se toho moc dělat) a počkat na Vánoce, to už bude situace mnohem jasnější.

    #151147 Odpovědět

    vinar
    Host

    já jsem loni bílé touhle dobou stočil z hrubých kalů a nechal jsem to do března na jemných kalech a sem tam to promíchal a vína jsou pěkná. Letos to bude větší oříšek s těmi kyselinami JMK tam nechci, to zase potlačí vůni, tak uvidíme a kdyžtak odkyselím.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
Odpověď na: kyseliny
Osobní informace: